Kokios asociacijos kyla išgirdus Barselonos pavadinimą? Charakteringi ispaniški ritmai? Spalvos? Įspūdinga architektūra? Galbūt nesate šiame mieste buvę ir norite sukurti savus prisiminimus bei įspūdžius? O čia tikrai yra ką pamatyti ir patirti skirtingų keliavimo tikslų turintiems keliautojams.

 

Populiariausios lankytinos vietos Barselonoje

Svečiuotis Barselonoje ir neaplankyti garsiojo Guelio parko būtų klaida. Architekto A. Gaudi kurtas parkas, kurio nebuvo lemta užbaigti, šiandien yra vienas iš traukos objektų šiame žavingame mieste. Spalvos, formos, augmenija – viskas čia savita ir originalu.

Grakščioji Sagrada Familia pavergs net ir skeptikų simpatijas. Nenustebkite pagalvoję, jog gražesnės bažnyčios nesate matę. Nors statinys nebaigtas, tai netrukdo jam stebinti ir žavėti miesto svečius. Bažnyčia pelnytai vadinama miesto simboliu, kurį rasite kone kiekvienoje reklaminėje informacijoje apie miestą. Tiesa, bilietus geriau įsigykite internetu – nereikės laukti ilgoje eilėje.

Jei nesibodite šurmulio, būtinai skirkite laiko pagrindinei miesto gatvei. La Rambla įtrauks ir leis pasimėgauti savitu Barselonos ritmu.

Jei patinka išraiškinga A. Gaudi kūryba, skirkite laiko ir Casa Batllo – pastatui, kuriame akivaizdūs šio architekto kūrybos bruožai: spalvos, mozaikos, originalios formos, ryškūs akcentai.

Aplankyti kviečia ir į dangų besistiebiantys gotikiniai Barselonos katedros bokštai. Verta ne tik pasigrožėti statinio išore, tačiau ir interjeru.

Jei mėgstate autentiką ir romantiką, neaplenkite Barselonos senamiesčio. Jaukių gatvelių tinklas ir įspūdinga architektūra bus atgaiva akims ir sielai. Čia laukia jaukios kavinukės, gatvės artistų pasirodymai, daug parduotuvių, mielas vakaro šurmulys. Laiką gerai praleis ir norintys romantikos, ir linksmybių.

Pabėgti nuo miesto chaoso verta į Montjuic kalvą, atversiančią kvapą gniaužiančius Barselonos vaizdus.

Netoli Barselonos stūkso įspūdingas Montserato vienuolynas, ne sykį nukentėjęs nuo karų, dabar didingai įsitaisęs ant kalno ir laikomas švenčiausia vieta mieste.

 

Jei nemėgstate didelių turistų srautų...

Barselonoje viešint ilgesnį laiką verta viešuoju transportu ar išsinuomojus automobilį nuvykti į miestą supančius kaimelius ar mažesnius miestelius. Atrasite žavingų kontrastų  miestui: gamtos grožį, įstabiais vaizdais lepinančius paplūdimius, savitą kultūrą. Tai tobulas variantas norint prisiliesti prie tikrosios vietinių kultūros.

Pačioje Barselonoje verta užsukti į Barselonos botanikos sodą, įsikūrusį itin gražioje vietoje.

iKelione.lt