Žvilgtelėjus į žemėlapį Kerkyros (angl. Kerkyra) salą (dažno vadinamą kitu pavadinimu – Korfu (angl. Corfu) iš pradžių pastebėti sunku, mat ji prisišliejusi daugiau prie Albanijos krantų. Ši sala Jums pasiūlys visko: nuo laukinių paplūdimių iki turistų dievinamų vietų, nuo žalumos iki aukso spalvos smėlio krantų, nuo prabanga alsuojančių kurortų iki laukinės gamtos ir vietinių kaimelių, nuo kvapą gniaužiančių kalnų iki įspūdingos architektūros... Nenuostabu, kad ji tampa daugelio keliautojų svajonių atostogų vieta.

Ką aplankyti Kerkyros saloje?

Vienas iš aspektų, atviliojančių turistus į Kerkyrą, yra kvapą gniaužiantys salos vaizdai bei nuo jos krantų atsiveriantys toliai. Saloje nestokojama žalumos, kuri, susiliejusi su jūros mėliu, sudaro romantišką, kerintį duetą.

Keliaudami po Korfu galite iš arti susipažinti su vietinių gyvenimo būdu, tradicijomis ir ta ypatinga aura, kuria alsuoja turistų mažai lankomi kaimai. Nebijokite išsukti iš pagrindinių kelių ir pasinerti į tikrą salos gyvenimą.

Ar žinote, kas kelionėse po turistų mėgiamas vietas yra smagiausia? Atrasti laukinius paplūdimius! O Kerkyroje tą lengvai įgyvendinsite, jei nutolsite nuo turistų pamėgtų paplūdimių. Ypač pasiseka tiems, kurie nevengia leistis į žygius pėsčiomis. Tiesa, didesnė tikimybė užtikti laukinį paplūdimį pietinėje salos dalyje.

Būtinai skirkite laiko salos sostinei Kerkyrai, galinčiai nustebinti mėgstančius atrasti, sužinoti, pasisemti žinių. Lankykite muziejus! Jei norite savo kelionei suteikti ir pažintinės kelionės prieskonį, būtinai bent keliems skirkite dėmesio. Jūsų laukia Archeologijos, Azijos meno, istorija besidominčius masina Bizantijos muziejus ir kiti.

Įdomu tai, kad salos ilgis siekia kiek mažiau kaip šešias dešimtis kilometrų, plačiausia jos vieta driekiasi tik 24 kilometrus, tad salos plotas tikrai nedidelis. Bet... čia auga net apie tris milijonus alyvmedžių! Tad jei mėgstate laiką leisti gamtoje, būtinai skirtie jo vienai kitai alyvmedžių giraitei.

Į savo lankytinų objektų sąrašą įtraukite ir Achiliono rūmus, Bizantijos pilį Angelokastro, Senąją tvirtovę, Paleokastritsa kaimelį.

Kur įsikurti?

Kerkyroje įsikūrę nemažai viešbučių, o taip pat vietiniai nuomoja apartamentus. Šiaurės rytus rinkitės, jei norite atokvėpio nuo turistų, vakarinė dalis stebins aukštomis uolomis, akmenuotais paplūdimiais ir kvapą gniaužiančiais saulėtekiais. Norintys turistinio šurmulio ir pasakiškų paplūdimių renkasi pietinė arba šiaurinę Korfu dalis.

iKelione.lt