Albanija (ang. Albania) maža Pietų Europos valstybė, kurios sostinė ir didžiausias miestas yra Tirana. Retai rasi šalį, kurioje gyvena mažiau gyventojų negu už jos ribų. Tik 3 milijonai gyvena šalyje, kai tuo tarpu už jos ribų iki 10 milijonų.  2011 m. „Lonely Planet“ Albaniją įvardino kaip rekomenduojamą kelionių kryptį. Ir tikrai neveltui!

Nuo geriausių paplūdimių Europoje, nuostabių kraštovaizdžių iki UNESCO paveldo

Albanija gali pasigirti nuostabiais paplūdimiais ir puikiu kraštovaizdžiu. Todėl Jonijos jūros pakrantė ir vadinama Albanijos Rivjera. Joje yra vieni vaizdingiausių ir geriausių paplūdimių Europoje, kurie gali drąsiai varžytis su geriausiais Italijos, Graikijos ar Kroatijos paplūdimiais. Unikalusis Drymades paplūdimys, esantis šalia Dhërmi kaimelio, yra perskirtas didelio akmens į dvi dalis, vienoje pusėje smėlio paplūdimys, o kitoje akmenuotas. Kito tokio niekur pasaulyje nerasit!

Livadhi turkio spalvos paplūdimys, apsuptoje alyvmedžių įlankoje.

Ksamil paplūdimys – esantis įlankoje, iš kurios galima ir pačiam nuplaukti į tris mažas saleles.

Berati, Gjirokastër ir Butrinti  – visos šios vietos tarsi iš pasakos.

Albanija taip pat ir ežerų kraštas. Skadar ežeras yra didžiausias Pietų Europos ežeras, o Ohrid - seniausias Europoje ir vienas seniausių pasaulyje. Jis yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Aukščiausias Albanijos taškas yra Korab kalnas (2764 m). Hiking‘o mėgėjai taip pat turės čia ką veikti. Yra daug vaizdingų pasivaikščiojimo maršrutų: ras savo tiek mėgstantis lengvai praeiti, tiek ir rimtesnių iššūkių mėgėjai.

Kavos ir...vyno kultūra Albanijoje

Yra sakoma: jei nuvykote į Albaniją ir negėrėte kavos, ar tikrai ten buvote? Albanijoje kava yra gyvenimo būdas. Tiranos miesto centre rasite daugybę puikių kavinių, kuriose parduodama viena geriausių pasaulyje kavos rūšių.

Be to, Albanija yra viena iš Europos šalių, turinti gilias vynuogių auginimo tradicijas.  Čia rasite daug vyninių, kuriose patirsite nuostabią albaniško vyno kelionę. Viena populiariausių Duka Winery and Vineyard.

Svetingi žmonės

Saugumo jausmas lydi visus atvykusius į šią nuostabią šalį. Nors didžioji dalis albanų yra musulmonai, tačiau yra visiška religinė tolerancija kitoms religijoms. Vietiniai gyventojai labai paslaugūs, draugiški turistams.

Fantastiškai skanus maistas

Maisto gamybos tradicijas suformavo Turkijos, Balkanų ir Europos virtuvės. Patiekalai skanūs ir nebrangūs. Už vakarienę prabangiame restorane išleisite apie 20Eur., o kavinėje užteks ir 5Eur.

Būtinai paragaukite:

Jani me Fasule – labai populiarus patiekalalas - skaidri baltųjų pupelių sriuba. Tiekiama su graikišku jogurtu ir marinuotomis daržovėmis bei „kulac“ – namine duona.

Tave Kosi – jogurte užkepta vištiena arba ėriena;

Paidhaqe – ant žarijų kepti ėrienos šonkauliukai;

Koran – keptas garsiojo Ohrid ežero upėtakis su graikiniais riešutais;

Ferges –pomidorų, paprikų ir kitų daržovių troškinys su varškės sūriu;

Kukurec – kepeninė dešra. Tai jų nacionalinis patiekalas;

Hoshaf –pudingas, gaminamas iš avių pieno, figų ir cukraus, albaniškas desertas;

Boza – tradicinis fermentuotas kukurūzų gėrimas;

Rakija - intensyvaus aromato alkoholinis gėrimas, primenantis grapą, nes taip pat gaminama iš vynuogių išspaudų. Dažnai skaninama anyžių sėklomis.

Ar žinote, kad?..

Motina Teresė yra albanų kilmės? Ji taip pat yra vienintelė albanė Nobelio premijos laureatė. Jos vardu yra pavadintas tarptautinis oro uostas Tiranoje.

Garsi muzikantė Rita Ora yra kilusi iš Albanijos.

iKelione.lt